To były naprawdę Magiczne Otrzęsiny!

To były naprawdę Magiczne Otrzęsiny!

Jedną z wielu pielęgnowanych przez Samorząd Studencki tradycji jest coroczna organizacja Otrzęsin dla pierwszorocznych. 8 listopada 2019 roku w klubie YOLO przy ul. Odzieżowej 12 odbyły się Magiczne Otrzęsiny w stylu Harrego Pottera zorganizowane przez Radę Studentów PWSZ w Elblągu.

- Pomysł na tematykę naszych otrzęsiny wyszedł na luźno. Ktoś rzucił pomysłem, reszta podłapała to dosyć szybko. Pierwsze co to zaczęliśmy myśleć o nazwie i konkursach, pod tematykę Harrego Pottera, by wszystko utrzymywać w jednej koncepcji tak jak wcześniej z Turbinaliami - opowiada Patrycja Augustyniak, Przewodnicząca Rady Studentów.

 

I rzeczywiście klub zamienił się w wielką salę Hogwartu. Już na wstępie Bellatriks Lestrange sprawdzała studentom legitymację i naznaczała pierwszaków słynnym Potterowskim piorunem. W klubie nie zabrakło oryginalnych, czarodziejskich napoi, ale także dodatkowych atrakcji – jak wróżenie z kart Tarota. Wszyscy zgromadzeni na czwartkowym wydarzeniu z upragnieniem czekali na tajemnicze konkursy, o których organizatorzy wspominali na Facebookowym wydarzeniu. Pierwszym był Turniej Trójmagiczny. Cztery trzyosobowe drużyny miały za zadanie w jak najszybszym czasie wykonać iście magiczną sztafetę. Zadanie nie było łatwe, bo doskonale sprawdzało refleks, a także umiejętności fizyczne uczestników. Nagrodą w tej konkurencji był Puchar Domów, który otrzymali: Adrian Wantowski (IPJ), Danya Kholodov (IIS) oraz Sevastian Verbitski (IE). Zawodnicy wykonali całe zadanie w zaledwie 44 sekundy, dla porównania inne drużyny w ponad minutę. Po tak dobrej rozgrzewce przyszedł czas na następną konkurencją zatytułowaną Karoca. Jak łatwo się domyślić była to adaptacja weselnej zabawy, którą organizatorzy przerobili i dostosowali do swoich potrzeb, tworząc swoistą podróż dyrektora z uczniami do Hogwartu. Ostatnim zadaniem dla studentów był konkurs eliksirów. 

- Uczestnicy zadania musieli uwarzyć nam eliksir szczęścia, żebyśmy wspaniale się bawili (…). Trudno nam było zdecydować między dwoma eliksirami. Jednogłośnie zatem stwierdziliśmy, że pierwsze miejsce przyznamy ex aequo - opowiada Przewodnicząca RS.

 

W każdym konkursie uczestnicy otrzymywali atrakcyjne nagrody, które organizatorzy zdobyli od naszej Uczelni, a także od YOLO CLUB. 

- Mogliśmy naprawdę poszaleć i wręczyć każdemu za udział jakiś upominek. Dostaliśmy naprawdę dużo gadżetów od Biura Promocji, za co chcielibyśmy bardzo podziękować - podkreśla Patrycja Augustyniak.

 

Przez klub przewinęła się cała masa studentów, ku uciecze organizatorów bardzo dużo pierwszorocznych. Rada Studentów z nową Przewodniczącą na czele stanęła na wysokości zadania. Studenci bawili się do białego rana i opuścili lokal w szampańskich humorach. A okazuje się, że to dopiero początek studenckiego imprezowania!

 

Weronika Wójcik
Studentka I roku pedagogiki medialnej
Studia II stopnia
 
Zdjęcia: Marcin Mełus

 


Data publikacji: 12 listopada 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry