Spotkania z maturzystami 2021

Prezentacje i spotkania z maturzystami 2021

Dobiegły końca promocyjne spotkania przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły w Elblągu z tegorocznymi maturzystami. Mimo wyjątkowego czasu i utrudnionego kontaktu, z sukcesem przeprowadzono 126 prezentacji dla blisko 2600 przyszłych kandydatów na studia. O tym, czy warto studiować, o ofercie kształcenia oraz możliwościach jakie daje nasza Uczelnia głośno było w 45 szkołach z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Podczas prezentacji maturzyści mieli szansę poznać specyfikę naszej Uczelni oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie niejasne dla nich pytania np. dotyczące rekrutacji i zasad studiowania. Mamy nadzieję, że nasze spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały pozytywnie odebrane przez uczniów i nauczycieli szkół średnich.

Z tej formy spotkania jesteśmy bardzo zadowoleni - uczniowie zainteresowani, prezentacja rzeczowa i dobrze przekazana” – napisała  Pani Stanisława Głąb-Brandt, Wicedyrektor ds. Kształcenia Zawodowego i Wychowania z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.

Tajemnicą nie jest, że co roku kilkaset tysięcy młodych ludzi zadaje sobie to samo trudne pytanie: „Zdałem maturę i co dalej?” Wybór dalszej ścieżki kariery to pierwsza dojrzała decyzja, która wielu osobom spędza sen z powiek. W celu ułatwienia odpowiedniego wyboru kierunku studiów, po raz pierwszy, PWSZ w Elblągu zaoferowała pomoc w postaci ankiety zatytułowanej „Poznaj siebie”. Indywidualne badanie zainteresowań i uzdolnień zostało przygotowane i opisane przez Prorektor ds. Organizacyjnych i Naukowych dr Irenę Sorokosz, prof. uczelni, psycholog, specjalistę w zakresie poradnictwa i opieki psychologicznej. Anonimowy udział oraz możliwość otrzymania osobistej recenzji skusiła aż 689 osoby. Tak liczne zainteresowanie było miłym zaskoczeniem i pokazało, że tego rodzaju pomoc jest potrzebna i ważna.

 

Wielkimi krokami zbliża się termin egzaminu maturalnego. Wszystkim maturzystom, życzymy połamania piór i do zobaczenia na studiach!


Data publikacji: 28 kwietnia 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry