Poznali tajemnicę długowieczności

Poznali tajemnicę długowieczności

2o marca 2018r. w PWSZ w Elblągu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Seniora, którego uczestnikami byli kombatanci z Elbląga i Kwidzyna. Honorowym gościem spotkania był prezydent miasta Elbląga Witold Wróblewski.  Całość poprowadził pełnomocnik prezydenta ds. kombatantów dr Ryszard Sorokosz, który był współorganizatorem przedsięwzięcia. Zebrani mieli okazję wysłuchania dwóch wykładów. Pierwszy z nich, zatytułowany „Siła optymizmu i pozytywnego myślenia” wygłosiła dr Irena Sorokosz. Tematyka wystąpienia dotyczyła pozytywnego i negatywnego stylu atrybucji, wpływu optymistycznej postawy na zdrowie i kondycję psychiczną człowieka.

Drugi wykład na temat „Korzyści zdrowotne z aktywności ruchowej”przedstawiła lek. Joanna Drewnowska, specjalista rehabilitacji medycznej. Słuchacze mieli okazję usłyszeć jak ruch i różnego rodzaju aktywność wpływa na organizm i jak duży ma to wpływ na pozytywne funkcjonowanie ludzi w starszym wieku. Na zakończenie głos zabrał prezydent Witold Wróblewski, który podkreślił znaczenie omawianych zagadnień związanych ze zdrowiem fizycznym i kondycją psychiczną seniorów.

W spotkaniu Akademii Seniora uczestniczyli również studenci I roku, którzy wysłuchali wykładów, a także studentki I roku pedagogiki, które aktywnie pomagały w jego organizacji. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, który pozwolił na chwile dyskusji z prelegentami i wymianę refleksji.


Data publikacji: 21 marca 2018


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry