Kierunek studiów
Moduł wybieralny (ścieżka dyplomowania):
filologia angielska - nauczycielska
kierunek: Filologia
licencjat
3 lata (sześć semestrów)
stacjonarne
bezpłatne
Studia I stopnia - trwają trzy lata i kończą się nadaniem tytułu zawodowego licencjata z uprawnieniami do nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych (od klasy IV).
Specjalność: Filologia angielska - nauczycielska dedykowana jest osobom wiążącym swoją zawodową przyszłość z pracą w charakterze nauczyciela języka angielskiego.
Atuty specjalności:
- 810 godzin praktycznej nauki języka angielskiego,
- 150 godzin lektoratu drugiego języka obcego,
- możliwość indywidualizacji własnego programu studiów w ramach wybieralnych przedmiotów fakultatywnych,
- szeroki wybór kursów specjalistycznych, w zakresie projektowania i prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, metod i form pracy z uczniami,
- kadra wykwalifikowanych wykładowców - również native speakerów - o ugruntowanym dorobku akademickim, a także praktyków, dysponujących wieloletnim doświadczeniem w zakresie nauczania języków obcych, w branży tłumaczeniowej i środowisku biznesu,
- prężna wymiana międzynarodowa w ramach programu Erasmus+ (uniwersytety partnerskie min. w Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Turcji oraz na Łotwie).
Integralną część studiów na specjalności filologia angielska - nauczycielska stanowi praktyka pedagogiczna wymiarze 360 godzin, realizowana w szkołach podstawowych oraz innych instytucjach o charakterze edukacyjnym.
Absolwenta specjalności wyróżniają: bardzo dobra kompetencja językowa, wysoki poziom przygotowania ogólnohumanistycznego oraz szeroki wachlarz praktycznych umiejętności zawodowych, niezbędnych do wykonywania pracy nauczyciela języka angielskiego w szkołach podstawowych, językowych, przydatnych także w wielu innych miejscach pracy, np.: w instytucjach kultury, wydawnictwach i mediach.
Gruntowne wykształcenie filologiczne stanowi ponadto punkt wyjścia do kontynuowania nauki na studiach magisterskich na specjalnościach nauczycielskich, kulturoznawczych oraz pokrewnych.
