Ambasadorki programu Erasmus+

Ambasadorki programu Erasmus+

22.03.2019 r. studentki Lingwistyki Stosowanej Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu, Nikola Haftka oraz Aleksandra Bednarz, wraz z opiekunem dr Anną Właszyn spotkały się z młodzieżą z Elbląga, Francji oraz Niemiec w ramach trójstronnego projektu Erasmus+ „Learning, Applying, Studying Together in Europe" w IV LO w Elblągu. Ze względu na jego międzynarodowy charakter spotkanie odbyło się w języku angielskim.

 

Studentki Ola i Nikola zaprezentowały polskiej i zagranicznej młodzieży naszą uczelnię oraz opowiedziały o możliwościach kształcenia w PWSZ w Elblągu. Ponadto beneficjentki Erasmusa+ poinformowały zainteresowanych o możliwościach studiowania na wyższych uczelniach zagranicznych i skorzystania w tym celu z projektu  Erasmus+.

 

Wszyscy uczestnicy projektu dowiedzieli się, w jaki sposób można ubiegać się o stypendium w ramach programu Erasmus +, jakie dokumenty należy wypełnić, aby wyjechać na semestr lub dwa na studia do innego kraju, czy też odbyć tam praktykę.

 

Prezentacja studentek Lingwistyki Stosowanej obfitowała w wiele ciekawych informacji z ich życia codziennego podczas semestralnego pobytu na niemieckiej uczelni w Würzburgu. Ola i Nikola ponadto płynną angielszczyzną odpowiadały na wszystkie pytania zainteresowanych maturzystów.

 

Spotkanie to zainicjowała Pani Anita Gańko, nauczycielka języka niemieckiego z IV LO w Elblągu, a materiały do przygotowania prezentacji w języku angielskim udostępniła studentkom Pani Iwona Dwojacka, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.


Data publikacji: 01 kwietnia 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie