Co to znaczy studiować?

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

O Efekcie Pigmaliona, dyfuzji odpowiedzialności, zachowaniach konformistycznych czy teorii  atrybucji oraz ich wpływie na postrzeganie siebie i innych osób usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim podczas wizyty w elbląskiej PWSZ-tce. Przyszli maturzyści wysłuchali wykładu dr Ireny Sorokosz, Prorektor ds. Organizacyjnych,  zatytułowanego Wyobrażenia o siebie i innych, czyli słów kilka o skąpcach poznawczych. Problematyka wystąpienia koncentrowała się na mechanizmach tworzenia przekonań oraz konstruowania wizji otaczającego nas świata oraz posługiwaniu się schematami poznawczymi i heurystykami myślenia.

 

Z młodzieżą, spotkała się również dr Agata Rychter, Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych, która oprowadzając uczniów po laboratoriach Instytutu Politechnicznego przybliżyła im specyfikę studiowania na kierunkach technicznych.  Zaprezentowane zostały laboratoria: biologii i ekologii w tym: pracownia mikroskopowa  i analityczna, materiałów budowlanych, mechaniki gruntów, inżynierii materiałowej w tym: pracownia obróbki cieplnej i pracownia analityczna, chemii środowiska oraz laboratorium monitoringu środowiska.

O charakterze studiowania powiedział przewodniczący Rady Studentów Łukasz Żmuda, który  w paru słowach opisał panującą na naszej Uczelni atmosferę akademicką oraz podkreślił świetny kontakt studentów z wykładowcami.

 

Na zakończenie wizyty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, uczniowie odwiedzili uczelnianą bibliotekę oraz Galerię Filar Sztuki gdzie prezentowana jest wystawa fotografii z Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.


Data publikacji: 27 listopada 2017


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry